ZDROWIE

zdrowie z dr soltan

nie tylko dla siebie


 Podaj adres e-mail i zapisz się!
 Co tydzień nowe informacje!!!

Nasz NEWSLETTER:
Chcesz schudnąć? Cudowna dieta?

 To nie takie proste.

W Polsce 62% mężczyzn i 50% kobiet ma nadwagę lub otyłość. Diety nie działają, szczególnie długoterminowo. W badaniach prowadzonych od lat czterdziestych  XX wieku wykazano, że średni ubytek wagi to 2,5 do 7,5 kg w ciągu 4 do 6 miesięcy na każdej diecie,  potem jest tylko gorzej. Okazało się też, że po 2 latach 83% badanych przytyło, często więcej niż schudło.

Nie ma właściwie badań obejmujących 2 i więcej lat. Według obecnych zaleceń w USA skuteczna dieta to taka, która powoduje ubytek 5% wagi, czyli osoba o wadze 100kg waży 95kg, to przecież prawie błąd statystyczny. Dlaczego? Bo większości stosujących diety nie udaje się uzyskać lepszych wyników.

Nie o to osobom odchudzającym się chodzi. Często dla zgrabnej sylwetki są zdolne poświęcić zdrowie. Najróżniejsze diety dają złudną nadzieję na uzyskanie wymarzonej wagi i zachowanie jej po zakończeniu programu pomimo powrotu do stylu życia sprzed diety.

Ważny jest całościowy styl życia i zmiana złych nawyków na resztę życia.

Każdy z nas jest inny: wiek, płeć, geny, środowisko, zwyczaje. Ttrzeba rozpocząć od poznania swoich nawyków, przyzwyczajeń, słabości i mocnych stron. Często żyjemy na autopilocie, nieświadomie kontynuujemy nieodpowiednie zachowania, bo tak jest łatwiej.

Dlatego zacznij od podstaw - przez 2 tygodnie zapisuj wszystko co się w Twoim życiu dzieje - co jesz i pijesz, kiedy, gdzie, z kim, aktywność fizyczną, nastrój, emocje,poziom stresu, sen, relaks, niespodziewane wydarzenia. Po tym okresie widać już co jest problemem i co nie pozwala Ci schudnąć i zachować niższą wagę.

Teraz trzeba się zastanowić co mogę i chcę zmienić, co jest dla mnie ważne a co łatwiejsze do wprowadzenia, co najpierw a co potem.

Opracowanie takiego własnego, indywidualnego planu daje szansę na trwały sukces.

                                               Trzeba żyć a nie tylko istnieć!                                               

                                                                                             Plutarch

Osobom, które podadzą mi swoje imię i e-mail lub zapiszą się na Newsletter  wyślę kwestionariusz oceny gotowości do zmian, który pomoże rozpocząć skuteczne działania.